VĚŠTBA ONLINE, VOLEJTE:

 • Jsem online
  Stáňa - linka 16
  Volejte 906 509 109
 • Jsem online
  Ellis - linka 12
  Volejte 906 509 109
 • Jsem online
  Jarka - linka 66
  Volejte 906 509 109
 • Jsem online
  Osudové spojení - 99
  Volejte 906 509 109
 • Jsem online
  Řešíte vztah? - 33
  Volejte 906 509 109
 • Novinky v naší věštírně:

  LEPIDOLIT

  jedinečný "kámen míru"

  článek od kartářky Ellis - čtěte ZDE

   

  HLEDÁME

  kartářku nebo kartáře

  celá ČR - více ZDE

  Tarot

  Lidé se odedávna snaží nahlédnout do budoucnosti či nalézt odpovědi na otázky, které je trápí, prostřednictvím rozličných věšteckých technik. Dodnes velmi rozšířeným a vyhledávaným způsobem je výklad karet hracích nebo obrázkových, neboli kartomantie.

  Historie výkladu karet je dlouhá a její zvláštní kapitolu tvoří výklad Tarotových karet. Přesný původ Tarotu není znám. Eden Gray, autor jedné z nejpopulárnějších knih o Tarotu, uvádí jako datum vzniku určitých Tarotových karet rok 1390. Někteří odborníci spatřují v Tarotu vliv mystických tradic prastarých kultur Egypta, Indie, Číny, Persie, tradice cikánské i vlivy hermetických věd či kabalistických nauk. V Tarotu je zřejmá i astrologická či numerologická symbolika.

  Tarot skrze své obrázky odhaluje mystické a filozofické pravdy a otevírá dveře k prastarým kolektivním archetypům, které jsou uschovány hluboko v našem podvědomí.

  Tarot má zvláštní využití magii, kde umožňuje vidět možnosti v jinak skrytých souvislostech a posiluje magické procesy ovlivňující běh událostí požadovaným směrem. Skrze rozložení karet lze rovněž posilovat vliv meditace. 


  Tarot, jeho složení a význam

  Karetní systém Tarot je složen z 22karet z Velkých Arkán, ze 16ti karet královských a 40ti karet z Malých Arkán. Celý tento systém je dokonalým nástrojem k našemu sebepoznání, poodhalení zákonitostí, zodpovězení našich otázek. Jeho filozofie nám umožní lépe se zorientovat ve světě, který nás obklopuje. Trumfové karty (22 karet z Velké Arkány) se zobrazují symbolickým obrazem s odpovídajícím názvem a číslem. Karty jsou řazeny podle vývojového stupně. Je zde zachyceno dětství, aktivní věk a moudrost stáří. Některé karty promlouvají k naší ukázněnosti, abychom se ve svém světě posunuli o stupeň výš. Platí to především o kartě Mírnost, Spravedlnost a třeba i o Poustevníkovi. Rovněž se poučíme, jak se vyhnout životním pádům na cestě, nebo jak se zachovat, když už se nepříznivá událost stala. V tomto smyslu k nám promlouvá význam Věže, Ďábla, ale i osudová karta Luny. Naši povahu charakterizují karty se symbolem Mága, Velekněžky, Císařovny a Císaře. Odměnu za naši snahu být dokonalejší bytosti přináší karta Hvězda, Slunce, Úsudek a Svět.

  Víme, že karetní systém je doplněn o další karty a to 40 karet z Malých Arkán. Vždy jsou v něm čtyři barvy (meče - myšlenky, poháry - city, hole – vnitřní svět a disky – vnější svět). Královské karty jsou prezentovány postavami. Vždy se jedná o postavy princů, rytířů, královen a králů. Vždy mají svůj symbol, opakující se z Malých Arkán tj. meče, poháry, hole a disky.

  Každá tarotová karta má svůj příběh a my se s ním můžeme seznamovat. Umožní nám to pochopit zákonitosti, které pomáhají při řešení vzniklých životních situací. Každý z nás jistě jednotlivé zákonitosti nechává ve svém životě působit jedinečně.

  Existuje mnoho typů Tarotových karet, protože mají rozdílného autora. Jednotlivé významy a příběhy karet jsou charakteristické tím, jakých symbolů a obrazů bylo využito. Tarot je řeč symbolů, kterou se postupně učíme číst, a my si je zde budeme představovat na pokračování. První kartou bude „Blázen“.

   

   


  Kategorie: výklad karet, věštěnívýklad budoucnosti, numerologie, magie, esoterika

  Získejte ihned odpovědi na své otázky díky nejrychlejšímu a profesionálnímu výkladu karet, snů i osudu, věštění, numerologickému rozboru apod. Vše po telefonu, vždy zodpovědně a s individuální citlivostí.
  Vše na čísle 906 509 109